لوگو پارس تیام
جستجو کردن
Close this search box.

آموزش تایید بستن صندوق و تایید چک

یکی دیگر از بخش های نرم افزار نرم افزار مدیریت درمانگاه و نرم افزار مدیریت دندانپزشکی پارس تیام که مربوط به بخش صندوق است، آموزش تایید بستن صندوق و تایید چک است. در این بخش به آموزش این بخش از نرم افزار خواهیم پرداخت.

در ویدیوی آموزش تایید بستن صندوق و تایید چک یاد میگیریم که:

  •  

  •  

  • تایید بستن صندوق

    منوی اصلی برنامه >> صندوق  >> تایید بستن صندوق

یکی از مهمترین آیتم های برنامه تایید بستن صندوق می باشد. مدیران مراکز باید توجه داشته باشند که مجوز دسترسی به این بخش را هر کاربری نداشته باشد زیرا با دسترسی همه کاربران به این بخش کوچکترین اشتباه موجب می شود که تمام اسناد حسابداری و مالی که در سیستم بایگانی می شوند تا بر اساس آنها گزارشات کاربردی و مهم گرفته شود دچار مشکل شده و بعد از مدتی مغایرت های فراوان در سیستم به وجود می آید.

در این قسمت آیتم های مهم مانند ثبت چک های دریافتی و مبالغ مربوط به دستگاه Pos باید تکمیل شود تا در لیست اسناد حسابداری ثبت شوند.

با انتخاب این گزینه از منوی برنامه فرم زیر باز می شود :

تایید بستن صنوق

این فرم از قسمتهای مهم و متفاوتی تشکیل شده است که در زیر به آنها می پردازیم :

  • انتخاب سند بستن صندوق :

در این قسمت باید سند بستن صندوق که کاربر صندوق ثبت کرده است را انتخاب کنید برای این کار روی دکمه  کلیک کنید تا فرم زیر باز شود :

در فرم باز شده لیست اسنادی که کاربران مختلف ثبت کرده اند نمایش داده می شود. شما می توانید با وارد کردن بازه زمانی و کلیک روی دکمه « نمایش » لیست اسناد ثبت شده در آن بازه را مشاهده نمایید. در پایان روی دکمه سبز رنگ انتخاب کلیک کنید تا مشخصات سند انتخابی در قسمت مربوطه در فرم « تایید بستن صندوق » نمایش داده شود.

  • محاسبه کامپیوتر : با انتخاب سند بستن صندوق سیستم کل اسناد ثبت شده در سیستم را برای سند انتخابی محاسبه می کند و اطلاعات زیر را در این قسمت نمایش می دهد.

در این قسمت با انتخاب « تایید » تمام ثبت های انجام شده در سند انتخابی را تایید کرده و وارد اسناد حسابداری مرکز می شود.

  • شمارش صندوق دار :

با انتخاب سند بستن صندوق مبلغی که کاربر در این سند ثبت کرده در این قسمت نمایش داده می شود .

برای تایید چک های دریافتی از منوی اصلی>صندوق>تایید چک ها دریافتی وارد میشوید و تایرخ را وارد رده و فرم را به روز رسانی میکنید.

لیست چک های دریافتی به شما نمایش داده خواهد شد

و با کیک کردن بر روی هر چک فرم زیر باز میشود که شما میتوانید جزئیات چک هارو ثبت نمایید.