لوگو پارس تیام
جستجو کردن
Close this search box.

آموزش تعریف گروه ویژه و تخفیف ها

در ویدیوی آموزش تعریف تخفیف یاد میگیریم که:

  • چگونه میتوان در نرم افزار تخفیف و گروه ویژه تعریف کرد

  • با ثبت درصد گروه ویژه آشنا میشویم

نحوه تعریف کردن گروه ویژه و تخفیف در نرم افزار کلینیک پارس تیام

تعریف گروه ویژه :

گروه های ویژه در نرم افزار مدیریت کلینیک نوعی از تخفیفات بوده که برای گروه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد برای تعریف این گروه ها شما می توانید از این آدرس استفاده نمایید.

منوی تنظیمات برنامه>> تعریف گروه های ویژه

با وارد شدن به فرم « تعریف گروه های ویژه » شما می توانید با کلیک بر روی گزینه های جدید، ویرایش و حذف، گروه های جدیدی ایجاد، ویرایش و حذف نمایید.

شما در زمان ایجاد گروه باید علت تخفیف، نوع محاسبه (که به دو صورت ریالی و درصدی می باشد) و سقف مجاز را وارد کنید.

اگر شما بخواهید محاسبه براساس مقدار ریالی باشد فقط کافیست سقف مجاز (حداکثر مبلغ تخفیف) برای این تخفیف وارد نمایید. اما اگر مقدار درصدی را انتخاب نمایید علاوه بر سقف مجاز بایستی حداکثر درصد تخفیف را نیز وارد کنید.

فراموش نکنید تا زمانی که « گروه ویژه فعال است » علامت دار نباشد این نوع تخفیف اعمال نمی شود.

  • ثبت درصد گروه ویژه :

منوی تنظیمات برنامه>> ثبت درصد گروه ویژه

شما با کلیک کردن روی گزینه « ثبت درصد گروه ویژه » وارد فرم زیر شده و می توانید با کلیک کردن بر گزینه  که در مقابل هر یک از گروه ها قرار دارد وارد فرم « تعیین درصد تخفیف گروه ویژه » شوید و میزان درصد تخفیف برای هر یک از بخش ها را در این قسمت وارد کنید و با ذخیره کردن اطلاعات این تغییرات را بر سیستم اعمال کنید.

تعریف تخفیف :

منوی تنظیمات برنامه>> تعریف نوع تخفیف

شما می توانید با این آدرس به فرم تخفیفات دسترسی پیدا کرده و در اینجا تخفیفات لازم را تعریف، ویرایش و یا حتی حذف نمایید. عملکرد این فرم دقیقاّ همانند فرم « تعریف گروه های ویژه » بوده و ما از توضیح دوباره آن صرفنظر می کنیم.